DIGIHUB взе участие в националния форум Stress Off – Tech On

[ 27.02.2026 ]

На 26 февруари 2026 г. представители на DIGIHUB присъстваха на националния форум Stress Off – Tech On, който се проведе във Sofia Tech Park. Форумът събра експерти, учени, медицински специалисти, институции и бизнес организации, за да обсъдят научни и технологични подходи за превенция и управление на стреса в съвременното общество.

Събитието постави акцент върху връзката между науката, технологиите и превенцията на стреса като фактор за устойчиво развитие. Обсъдени бяха добри практики, работещи подходи и възможни партньорства за подпомагане на здравословното благополучие и превенция на хронични състояния.

Участието на DIGIHUB е в контекста на проекта 5GEDGE4HEALTH, който цели разширяване на достъпа до здравни услуги чрез внедряване на 5G и Edge технологии, включително телемедицина и дистанционно наблюдение на здравето в региона на Бургас.